Ar gali pajauta pagelbėti, kad maža klaida nevirstų košmaru?

Visiems pasitaiko suklysti. 

Jei domitės kinu, turbūt girdėjote, kas atsitiko per Oskarų teikimo ceremoniją, kuomet aktoriai Warren Beatty ir Faye Dunaway gavo ne tą voką ir paskelbė, kad filmas La La Land laimėjo geriausio filmo nominaciją, nors ji buvo skirta Moonlight. Klaidų pasitaiko visiems, bet ar gali Focusingo praktika (pajauta) padėti stabtelti ir sulaikyti mus nuo mažos klaidos virsmo milžiniška klaida?

Tą garsųjį Oskarų teikimo vakarą Warren Beatty stovėjo prieš 33 milijonų auditoriją. Kažkas jam padavė voką, jis jį atidarė ir ... kažkas buvo ne taip. Jei atidžiai pažiūrėtumėt epizodą, jis ištraukia popieriaus lapelį, tada vėl pažiūri į voko vidų, lyg ieškotų ten dar ko nors. Tada pasižiūri į šalia stovinčią Faye Dunaway. Ilgaaaaaa pauzė... galiausiai jis perduoda lapelį jai ir ji perskaito tai, kas užrašyta, sukeldama vieną ryškiausių skandalų Oskarų teikimo ceremonijų istorijoje.

Niekada nesužinosime, kas vyko Warren Beatty viduje to epizodo metu, tačiau atidžiai žiūrint matyti, kad kažkas jame jautėsi nepatogiai, kažin koks pojūtis jam sakė, kad kažkas ne taip.

Ar kada nors teko tai patirti? Ir praėjus laikui gailėtis, kad nepaklausėt to viduje sukilusio nepatogaus pojūčio?

Nepatogus pojūtis viduje yra Jūsų kūno siunčiamas signalas, kad kažkas ne taip. Kuo dažniau praktikuojame Focusingą (pajautą) patys vieni  ar su kompanionais, tuo labiau imame pasitikėti tais „kažkas ne taip“ pojūčiais tiek viešoje vietoje, tiek kasdieniuose reikaluose. Toks pojūtis nereiškia, kad iš karto žinau, kas ne taip ar ką man dabar daryti. Toks pojūtis yra mumyse esanti „signalizacija“ - į kažką reikia atkreipti dėmesį DABAR.

Focusing‘as to ir moko: pastebėti pojūtį (jis YRA ir jis TIKRAS), tada stabtelti, padaryti pauzę ir tapti labai budriam. Gali būti, kad aš dar nežinau, ką daryti, bet DABAR yra pats metas stabtelti ir savęs paklausyti „kažkas čia ne taip“, kūno pojūčiai DABAR įspėja mane – apsidairyk, turi kažką pamatyti DABAR pat. Nes kartais ant kortos pastatyta šis tas daugiau nei neteisingas filmo pavadinimas...