D.U.K.

Atsakome į labiausiai rūpimus klausimus

Kas yra Focusingas?

 • Focusingas yra būdas priimti mūsų gyvenimui svarbius sprendimus pasitelkiant savo vidinę išmintį per vidinio kūno žinutes, įdarbinant mūsų vidinį kompasą. Focusingo mokomės SAU – kad turėtume SAVO procesą, kuriuo galime pasinaudoti, kai reikia: kai kyla stresas, vargina sunkūs santykiai, užstringame sprendimuose ar situacijose, kai reikia emociškai ir fiziškai išgyti. BET KADA, KAI REIKIA.

Kam žmonės naudoja Focusingą?

 • Focusingo „pritaikomumas" labai platus – nuo kūrybinių galių sustiprinimo iki mąstymo aštrumo pagerinimo. Tai asmeninis kiekvieno žmogaus įgūdis pasitelkti savo vidinį žinojimą. To prireikia įvairiausiose gyvenimo srityse. Mūsų užsiėmimuose mokoma, kaip panaikinti veikimo blokus, priimti tikslius sprendimus, suvokti tikruosius savo pojūčius ir norus, atsikratyti susikaupusios emocinės naštos, užmegzti santykį su vidiniu kritiku, stiprinti savivertę, būti Čia ir Dabar.

Iš kur kilo Focusingas: kas jį „sugalvojo"?

 • Focusingas buvo atrastas praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje, kai Čikagos universitete filosofijos profesorius Eugene Gentlin ėmėsi tyrinėti klausimą: Kodėl psichoterapija vieniems žmonėms padeda, o kitiems – ne?"
  Su savo kolegomis tyrėjais profesorius išanalizavo tūkstančius terapinių seansų įrašų ir padarė labai svarbų, visus nustebinusį atradimą: sėkmingi klientai darė kai ką daugiau, nei tiesiog kalbėjo apie savo problemas arba jas keliančias emocijas. Jie pokalbio metu darė pauzes ir sąmoningai kreipė dėmesį į tuo konkrečiu momentu atsirandantį „problemos pojūtį", kurio dažniausiai nesugebėdavo tiksliai nupasakoti žodžiais. Prof. E. Gentlin tai pavadino „pajausta esme“ ir sukūrė metodą, kurį pavadino „Focusingu".

Kokia filosofija (vedančiu principu, įsitikinimu) remiasi Focusingas?

 • Focusingo metodas paremtas radikalia filosofija apie žmogaus gyvenimo pokyčius. Tam, kad patirtumėte jausmų ir pojūčių pokytį, Jums nieko nereikia daryti. Netgi priešingai – kai suprantame, kad bet kokie jausmai ir pojūčiai yra procesas, suvokiame, kad jų pastebėjimas, pripažinimas ir išklausymas yra viskas, ko reikia, kad įvyktų natūralus pokytis.

Kaip man pradėti mokytis Focusingo?

 • Rekomenduojame pradėti nuo Asmeninės sesijos (gyvai susitikus ar telefonu), kad susipažintumėte su pačiu metodu. Po asmeninės sesijos (arba iš karto) prisijungti prie Pirmo lygio grupės 5 pamokose-užsiėmimuose. Tuo pat metu galite iš karto taikyti Focusingą savo kasdieniame gyvenime.

Kaip vyksta Asmeninė sesija?

 • Asmeninės sesijos metu patyręs Focusingo mokytojas lydi Jus viso proceso metu. Pagrindinis pažintinės sesijos tikslas – pajusti, ką reiškia taikyti Focusingą. Galite užduoti klausimus apie procesą bei kaip pritaikyti Focusingą asmeniniame gyvenime.

Ką daryti, jei nesiryžtu telefonu pasakoti savo didžiausių paslapčių?

 • Ir nieko čia keisto! Pažintinėje asmeninėje Focusingo sesijoje niekas Jūsų neklausinės apie Jūsų problemas. Pagrindinis dėmesys skiriamas pačiam Focusingo procesui, o ne konkrečiam klausimui. Jei norėsite, be abejonės, galėsite pasidalinti – visi pokalbiai yra konfidencialūs.

Ar sesijos telefonu tikrai veiksmingos?

 • Iš pradžių mes dėl to irgi abejojome, tačiau... pasaulinėje praktikoje sesijos telefonu ar per skype vykdomos jau daugiau nei 15 metų. Patys tai naudojame savo Focusingo sesijoms ir galime patvirtinti, kad nėra esminio skirtumo tarp sesijų, vykstančių užsiėmimų metu ir nuotoliniu būdu.

Ar Focusingas panašus į meditaciją?

 • Nors Focusingo metu dažnai susitelkiama į savo vidų, ramiai sėdint užmerktomis akimis, – tai nėra meditacijos forma. Focusingas – budrus, aktyvus ir smalsus savęs tyrinėjimo procesas Esaties būsenoje, stebint kūno pojūčius.

Vienos dalyvės užrašai

003

001

002

009