Situacija, kurioje jaučiamės įstrigę

Pirmose pamokose daugiausiai mokomės, kaip būti su savo pojūčiais ir emocijomis. Dažniausiai tai leidžia geriau jaustis, geriau girdėti save ir kitus, būti labiau susitelkusiems, ramiau priimti aplinkinių žmonių reakcijas ir elgesį. Tai praturtina gyvenimą.

Tačiau ar Focusingas yra vien tik apie vidinės ramybės suradimą?

spiders-web-644923_1920

Kaip pasidalino viena vakaro dalyvė:

"Jaučiuosi įstrigusi, niekas nevyksta, nėra jokio judesio... nežinau, kaip išjudėti."

Focusinge mes tokias situacijas vadiname raizginiais (angl. tangle). Iš pradžių raizginys panašus į šurmulingą turgų - tiek daug visko... Raizginys yra tokia įvairiausių mūsų dalių painiava, kad neina nei pradžios, nei pabaigos rasti. Galime pastebėti ir būti su kuria nors viena ar dvejomis dalimis. Bet to nepakanka, nes raizginyje paprastai veikia dar kokios nors dalys, pasislėpusios giliai už mūsų dėmesio ribų, beveik neprieinamos, nepastebimos, tačiau labai galingos.

Tarkim, aš labai noriu rašyti. Visame savo kūne jaučiu rašymo ilgesį "tikrai, labai noriu rašyti". Tačiau kai atsisėdu prie lapo, niekas man nesirašo. Ir aiškiai pastebiu dalį, kuri baisiai nervinasi, kad aš nerašau. Pasisveikinu ir su ja. Tačiau focusingas su rašymo ilgesiu ir su besinervinančia dalimi nieko neišsprendžia. Viskas dėl to, kad šioje dramoje yra dar vienas slaptas žaidėjas, galingas ir veikiantis užkulisiuose. Tai dalis, kuri iš viso NENORI rašyti. Tol, kol aš jos nepastebėsiu ir į ją neatsigręžiu, nieko nebus. Nes yra svarbių priežasčių, kodėl ta dalis nenori rašyti, ir man reikia išgirsti, ką ji nori man parodyti ir perduoti. Kitaip ji liks užstrigusi, neišgirsta ir niekas mano gyvenime nesikeis.

Labai dažnai raizginyje yra bent keturios dalys:

  •  ta, kuri labai nori, kad imčiausi daryti, ką reikia ir kuo greičiau ... "nes nėra čia ko išsidirbinėti" ...
  •  ta, kuri visiškai nenori nieko daryti ... "nes jau nusibodo spręsti ir spręsti, niekada tai nesibaigia" ...
  •  ta, kuri nori, kad aš daryčiau A būdu ... "nes jis pats geriausias todėl ir todėl "...
  •  ta, kuri nori kad aš nedaryčiau A būdu (arba daryčiau B būdu, arba C būdu...) ... "nes taip tau tikrai saugiau/ geriau/ naudingiau" ...

Būtent todėl tai vadinama raizginiu. Šio vakaro metu padarėme pratimą, kad patyrinėtume, kokių dar dalių yra, kurios sunkiai pastebimos. Bus įdomu išgirsti kito susitikimo metu, kaip tai suveikė. Ypač apie tai, kas darėsi po šio vakaro... Žinoma, jei tik norėsis dalintis...


KITAS SUSITIKIMAS

Kovo 2 dieną (trečiadienį) 18:30 - 20:30

Registracija: ausrine@talentsafari.lt